Laserová operácia očí

Očná klinika Horní Počernice je v súčasnej dobe najlepšie vybavenú očnou klinikou v SR s najskúsenejšími lekármi v odbore refrakčnej chirurgie s najvyšším uznaním v zahraničí.
 
 10 DÔVODOV, PREČO ZVERIT SVOJ ZRAK PROFESIONÁLOM 

 1.  Najmodernejšie prístrojové vybavenie a technológie od špičkových výrobcov.

 2.  Najväčšie skúsenosti s operáciami femtosekundovým laserom v Európe.
 
 3.  Najnižšie ceny za refrakčnej laserovej operácie a implantácie vnútroočných šošoviek.
 
 4.  Garancia bezplatnej reoperácia.
 
 5.  Možnosť úhrady operácie na splátky.
 
 6.  Najväčší počet odlaserovaných pacientov na Femtosekundový lasera.
 
 7.  Súčasťou ceny laserové operácie sú všetky vyšetrenia (Wavefront, Pentacam HR, atď.)
 
 8.  Riešenie pre každého - operujeme pacientov krátkozraké, ďalekozraké, vetchozraké ...
 
 9.  Vysoká kvalita starostlivosti, spĺňame normu ISO 9001: 2008
 
 10.  Ideálne dostupnosť MHD, vlakom i autom (ku klinike patrí veľké parkovisko).

 

 

 PRE KOHO JE OPERÁCIE OČÍ VHODNÁ? 
 
 1. VEKOVÁ HRANICA 
Laserová operácia očí alebo tiež refrakčná operácia je vhodná najmä pre klientov vo veku od 18 do 45 rokov. Skoršie vykonanie operácie má význam iba v ojedinelých prípadoch, neodporúča sa hlavne z dôvodu ďalšieho možného vývinu očnej vady.
 
 2. DRUH OČNÉ VADY 
V dnešnej dobe sa dá laserovou operáciou na Femtosekundový lasera riešiť takmer každá očná vada. Najčastejšie však operáciu podstupujú pacienti s tzv. Krátkozrakosťou. Na našich laseroch bežne operujeme tiež astigmatizmus a ďalekozrakosť.
 
 3. USTÁLENÁ OČNÁ VADA 
Laserová operácia sa vykonáva aspoň jeden rok po ustálení očnej vady. Platí to najmä pre mladšie záujemcov.
 
 
 RIEŠENIE PRE KLIENTOV NEVHODNÝCH K LASEROVEJ OPERÁCII 
 
 ZADNĚKOMOROVÁ FAKICKÁ ŠOŠOVKA ICL 
Fakická vnútroočné šošovky sú riešenia pre klientov ktorý nemôžu podstúpiť laserovú operáciu z dôvodu príliš tenké rohovky, alebo vysokého počtu doptrií (10 a viac).
 
 PŘEDNĚKOMOROVÁ FAKICKÁ ŠOŠOVKA 
Fakická vnútroočná šošovka je vložená medzi dúhovku a šošovku vlastné, nenaruší tak akomodáciu oka. Je vhodná pri vysokej myopie, kedy nemožno operáciu vykonať laserom z dôvodu tenkej rohovky. Zároveň je možné použiť túto šošovku aj niektorých prípadoch ďalekozrakosti
 
 
 

 TYPY LASEROVÝCH OPERÁCIÍ 

V súčasnej dobe očná klinika vzhľadom k najväčším skúsenostiam v oblasti refrakčnej chirurgie ponúka len dva druhy refrakčných laserových operácií na rohovke a to z toho dôvodu, že tieto dve techniky považujeme za najvhodnejší, najpresnejšie a najbezpečnejšie.
 
 

 1.  Laserová operace metodou  RELEX SMILE 

rezervace konzultace | 2v1 konzlutace a operace v jeden den | cenník

Operácie technológiou ReLExSMILE (3D operácia bez lamely) je prvá skutočne bezpečná očná operácia s doživotnou zárukou, vhodnú už od 18 roku života, pri ktorej vám nehrozí návrat dioptrií, suchého oko, ani komplikácie s flap.

 Zásadní výhody ReLEx SMILE: 

 1.  Operace typu ReLEx smile je v rukou zkušeného operatéra nejkratším a nejrychlejším typem operace s velice rychlým nástupem zrakové ostrosti (do 2 hodin po výkonu). Samotná operace je méně bolestivá a i v pooperačním období není bolest prakticky vnímána pro minimální řez na povrchu rohovky.

 2.  Oproti technologiím typu PRK (LASEK, EpiLASIK, No Touch) nedochází ke ztrátě Bowmanovy membrány, jejíž odstranění způsobuje nestabilitu, suché oko a sníženou citlivost rohovky.

 3.  Oproti technologiím typu LASIK, Femto LASIK nehrozí komplikace s flapem, který nikdy po operaci s rohovkou nesrůstá. Při vyšších dioptriích u EXCIMEROVÝCH technologií výrazně stoupá použitá energie a může dojít k poškození endotelu, v sousedním Německu jsou tyto typy operací nad 6 dioptrií nedoporučovány!

 

Oční klinika Horní Počernice je certifikovaným pracovištěm pro technologii ReLEx SMILE a zároveň je referenčním centrem společnosti ZEISS.

 

 Jak ReLEx SMILE pracuje: 

ReLEx smile je zcela nová revoluční technologie od firmy Zeiss, kdy se pomocí femtosekundového laseru VisuMax odstraní dioptrie přímo ve středu rohovky, aniž by se na povrchu oka vytvářela lamela. Použitím této technologie není narušena stabilita a pevnost rohovky, nedochází k návratu dioptrií, nevzniká syndrom suchého oka a není narušena inervace (zásobování nervovými vlákny) rohovky.

Femtosekundový laser VisuMax při použití metody ReLEx SMILE pracuje zcela bez narušení povrchových struktur oka na principu stereotaktického souřadnicového systému a vytváří v trojrozměrněm prostoru (ve stromatu rohovky) řez, kterým ohraničuje (vytváří) čočku, čočka je následně operatérem odpreparována pomocí úzkého tunelového řezu o šířce 3-4mm (obvykle pod horním víčkem. Tento řez je vytvořen rovněž laserem. Vytvořená čočka je následně vytažena z rohovkové hmoty. Úbytkem části rohovkové tkáně z jejího optického středu (z osy vidění) dojde k většímu, či menšímu ztenčení a oploštění rohovky, které má za následek požadovanou změnu optické mohutnosti oka.

MUDr. Richard Havránek o laserové operaci ReLEx SMILE

V březnu 2014 byl proveden upgrade software laseru, nově provedená úprava vzorce použité energie, času a rozložení bodu zásadně zlepšuje pooperační návrat zrakové ostrosti již na druhý den po zákroku.

 Metodou ReLEx SMILE není možné odstranění dioptrií u dalekozrakých pacientů (plusové dioptrie), metodou volby je v tomto případě operace Femto LASIK, která umožňujě odstranění dioptrií u dalekozrakých pacientů. 

 

 

 2.  Laserová operace metedou  Femto LASIK 

rezervace konzultace | 2v1 konzlutace a operace v jeden den | ceník

Jedná se o metodu, která byla do zavedení nové technologie ReLEx SMILE nejvíce využívanou metodou, (jinde též nazývána  jako Femto Lasik Premium nebo NeoLASIK HD).
 
 
 
V současné době nabízíme 2 varianty metody Femto LASIK:
 
  • Femto LASIK Standard
  • Femto LASIK Plus
 
Obě varianty zahrnují individuální korekci s wavefront analýzou, liší se však délkou pooperační záruky. Varianta Femto LASIK Standard nabízí 2 roky záruky na případnou dokorekci, varianta Femto LASIK Plus nabízí doživotní záruku
 

Pomocí femtosekundového laseru vytváříme lamelu o tloušťce 90-110 mikrometrů. Zároveň používáme k diagnostice vady metodiku vyšetření aberací vyšších řádů Wavescan,toto vyšetření provádíme u každého pacienta. Použití je nutné před každou refrakční laserovou operací, neboť nám určí aberace vyšších řádů, které jsou významné asi u 15% populace a v některých případech jejich opomenutí může způsobit horší operační výsledek než jsme předpokládali.V první polovině zákroku je pomocí femtosekundového laseru vytvořena tenká lamela na povrchu rohovky obou očí. V druhé části je pak lamela nadzvednuta a excimerový laser upraví zakřivení rohovky. Po výplachu oka je lamela přiložena na původní místo. Jedná se o metodu, která je v současné době v rozvinutých zemích nejrozšířenější a obecně uznávaná, ale dnes již překonána technikou ReLEx SMILE. Operaci provádíme na obou typech laserů (VisuMax – MEL80  Zeiss, Visex), jedná se o kombinované lasery, kdy jedna hlava je femtosekundová a druhá excimerová.

 

Po operaci asi 3-4 hodiny přetrvává zamlžené vidění a bolestivost očí, které pak spontánně ustoupí. Po zákroku pacient odchází domů a na druhý den je nutná kontrola na našem pracovišti. Při kontrole je pak pacient obeznámen s dalšími termíny kontrol a dávkováním kapek – zpravidla do 5 týdnů po operaci. Po operaci není v průběhu minimálně 14 dní dovoleno dotýkání očí, u žen líčení očí, plavání v bazénu nebo přírodních koupalištích a na první týden je potřebné omezení těžší fyzické námahy (těžší břemena).

Zuřivý reportér rádia IMPULS na laserové operace Femto LASIK

Celková délka zákroku na obou očích je cca. 20 minut. Zákrok je nebolestivý.

 

 

 OPERACE TYPU PRK, LASEK, Epi-LASIK 

Na naší klinice metodu typu PRK, LASEK či Epi-LASIK provádíme především v případě operace PTK (fototerapeutická keratektomie), která se využívá z léčebných důvodů při povrchových defektech Bowmanovy membrány. A dále na výslovnou žádost klienta.

Operace metodou PRK, LASEK, Epi-LASIK  je finančně méně nákladná, ale její zásadní nevýhodou je snesení povrchových vrstev rohovky, které jsou nejvíce inervovány a po operaci tak hrozí výrazně vyšší riziko suchého oka, prodlužuje se doba hojení a rovněž je zde vyšší riziko infekce. Vždy musíte počítat s dobou nejméně 3 dnů, než se rohovka sama překryje novým epitelem.

Bohužel některé oční kliniky v České republice v současné době nabízejí především již zastaralé metody a pokud se jedná o novější (ReLEx SMILE, femtoLASIK), ceny jsou neadekvátně vysoké, né-li přemrštěné.

Doporučujeme se před výběrem oční kliniky důkladně informovat o laserových metodách, které daná klinika nabízí a za jaké ceny.

 

Facebook

YouTube